Sokolská 133/1 (v budově Gilmeda)
739 32 Vratimov
telefon: 723 620 651
e-mail: info@lumident.cz

Poskytovaná péče

Prevence – základem zubního lékařství je řešit problém v jeho počátku, nebo mu úplně předejít.Z toho důvodu klademe důraz na využití moderních zobrazovacích diagnostických metod. Nezbytnou součástí jsou pravidelné půlroční kontroly, jak dětí tak dospělých.

Výplňová terapie (plomby) – cílem je odstranění kazivé léze a znovu obnovení funkce zubu vhodným materiálem. Jedná se o nejméně invazivní typ ošetření. V dnešní době jsou tři základní typy výplňových materiálů.

  1. Amalgám – má spousty negativních vlastností jako je jeho složení (toxická rtuť a kovový prášek), neexistující vazba mezi materiálem a zubem (mnohdy působí jako klín) a v neposlední řadě neestetická černá barva materiálu. V určitých indikacích má však stále své místo. Z těchto důvodů se snažíme tento materiál používat co nejméně. V případě použití tohoto materiálu volíme kapslový systém s vysokým obsahem stříbra – 70%(z důvodu eliminace rtuti) - není hrazen ze ZP. RTUŤ
  2. Skloinomerní cement – (Equia fill, GC, Japonsko) v zubním lékařství hrají nezastupitelnou roli především z důvodů výborné vazby na zub (spojení v jeden celek), protikazivé účinky a zásobárna floridových iontů. Přestože, nedosahují takové pevnosti jako amalgámová výplň jejich pozitivní vlastnosti mnohonásobně amalgám převyšují.
  3. Kompozitní výplň (bílá) – (Tetric Evoceram, Ivoclar – Vivadent, Německo) v dnešní době nepřekonatelný materiál s výborným fyzikálními, biomechanickými a estetickými vlastnostmi. V moderním zubním lékařství materiál číslo jedna. Nevýhodou je časově a technologicky náročný postup.

Endodontické ošetření (kanálky) – (systém VDW, Německo) v případě, že se kazivá léze nachází v bezprostřední blízkosti zubního nervu, došlo k zánětu nervu, nebo je zub mrtvý  přistupujeme k ošetření zubního kanálku. Cílem je odstranit veškerou infekci a hermeticky zaplnit zubní kanálek. Jedná se o časově i finančně náročnou léčbu, která je ne vždy úspěšná, nicméně se jedná o poslední možnost záchrany zubu. Této léčbě se snažíme předejít včasnou diagnostikou zubního kazu.

Extrakce zubu (trhání) – bohužel jsou i případy, kdy zub již nejde zachránit žádnou léčebnou metodou a je nutné jej odstranit. Extrakce zubu je vždy prováděna v injekční anestezii. Po tomto výkonu je nutností ránu vyčistit a pro lepší hojení ošetřit hemostyptikem a suturou. 

Protetická stomatologie – zabývá se náhradou ztracených zubů pomocí korunek a můstků – fixní protetika, nebo pomocí částečných a totální snimatelných náhrad – snímatelná protetika.

Dětská stomatologie – šetrné a kvalitní ošetření i těch nejmenších (prevence, výplně, extrakce)

Estetická stomatologie – v dnešní době umíme zuby nejen léčit, ale i zkrášlovat, protože krásný úsměv je nedílnou součástí každého moderního člověka. (bělení zubů, protetické a konzervační rekonstrukce, dentální šperky)

Dentální hygiena – v této době usilovně pracujeme na zavedení této služby u nás v ordinaci, doté doby spolupracujeme s externí dentální hygienistkou.

Analgosedace – pro nejvíc bojácné pacienty nabízíme ošetření ve spolupráci s anesteziologem.

Spolupracujeme s

  • Zubní chirurgie/implantologie – Hezké zuby s.r.o.
  • Dentalní hygiena - Hezké zuby s.r.o
  • Anesteziologie – Anestcentrum s.r.o.

ORDINAČNÍ DOBA od 1.1.2018

 

Po: 7.00–14.00
Út: 7.00–14.00
St: 7.00–14.00
Čt: 11.00–17.00
Pá: 7.00–12.00

 

DŮLEŽITÉ

Příjem pacientů ZASTAVEN.

Pro registrované pacienty máme bezkonkurenční ceny dentálních pomůcek.

Máme uzavřeny smlouvy s těmito pojišťovnami:

VZP ČR 111
ČPZP 205
RBP 213
OZP 207
ZPMV ČR 201
211